Дунав и Берое завършиха 1:1 в мач от II кръг на Първа

...

Дунав не се даде на Берое

Дунав и Берое приключиха 1:1 в мач от II кръг на Първа професионална лига. Домакините са с 4 точки, а старозагорци имат две. На старта на шампионата Дунав се наложи с 2:0 при гостуването си на Септември (Сф). Берое направи нулево тъждество в градското дерби с Верея.

Срещата стартира с напън на русенци и в 8-ата минута капитанът Димов изведе сам против вратаря Карагарен, който обаче не успя да нанесе прекрасен удар и праща топката в навън. Девет по-късно  Шопов проби отдясно и центрира в пеналта на гостите. Няколко бранителя се разминаха с топката, тя доближи до непокрития Ненов, който обаче шутира около вратата.

В 29-ата минута Берое поведе с 1:0. Защитникът на Дунав Петков се опита да почисти, направи го обаче нескопосано, топката се отби от гърба на Райнов от Берое и отиде в Серджиу Тегрут. Румънецът нахлу в пеналта и стреля около вратаря Станислав Антонов за 0:1!

След почивката домакините преобладаваха на терена, само че можеха да получат втори гол. В 55-ата минута Педро Еуженио направи страховит пропуск, като от към точката осъществяване на дузпа, изцяло несмущаван, стреля в навън.
След час игра Дунав пропусна отлична опция. Хубчев центрира отляво, Мирослав Будинов засеча от границта на вратарското поле, само че високо над напречната греда.
В 81-ата минута се стигна и до равнене. Бирсент Карагарен засече със задна ножица центриране отдясно, стражът на гостите Перниш мазета. Мирослав Будинов обаче стигна първи до отбитата топка и от близко я изпрати в  мрежата за 1:1.

ДУНАВ - БЕРОЕ 1:1
0:1 Сержиу Негрут (29), 1:1 Мирослав Будинов (81)

Срещата по минути
1 - начало на мача
8 -    Димов изведе сам против вратаря Карагарен, който обаче не успя да нанесе прекрасен удар и праща топката в навън
17 - Шопов проби отдясно и центрира в пеналта на гостите. Няколко бранителя се разминаха с топката, тя доближи до непокрития Ненов, който обаче шутира около вратата.
29 -  ГОООЛ! Берое поведе с 1:0. Защитникът на Дунав Петков се опита да почисти, направи го обаче нескопосано, топката се отби от гърба на Райнов от Берое и отиде в Серджиу Тегрут. Румънецът нахлу в пеналта и стреля около вратаря Станислав Антонов за 0:1!
45+2 - Край на първото полувреме.
  ..............................................
46 - Начало на второто полувреме.
55 -   Педро Еуженио направи страховит пропуск, като от към точката осъществяване на дузпа, изцяло несмущаван, стреля в навън.
61 -   Невероятен пропуск за Дунав! Хубчев центрира отляво, Мирослав Будинов засеча от границта на вратарското поле, само че високо над напречната греда.
81 -  ГОООЛ! Дунав изравнява! Бирсент Карагарен засече със задна ножица центриране отдясно, стражът на гостите Перниш мазета. мирослав Будинов обаче стигна първи до отбитата топка и от близко я изпрати в  мрежата за 1:1.
90 +3 - Край на мача.

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 3. Марио Петков (55 -  Петър Патев), 5. Тейнур Марем, 22. Михаил Милчев, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов   , 6. Самир Аясс, 94. Юлиян Ненов (54 -  Бранимир Костадинов   ), 7. Бирсент Карагарен, 10. Васил Шопов (54 -  Димитър Георгиев), 9. Мирослав Будинов

Резерви: 33. Александър Конов, 77. Бранимир Костадинов, 31. Красимир Станоев, 4. Петър Патев, 21. Алексей Ларин, 20. Димитър Георгиев, 8. Андреас Васев
Старши треньор: Веселин Великов

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 2. Павел Виданов, 3. Милен Желев, 7. Мартин Райнов, 8. Карлос Охене (71 -  Кохей Като), 10. Борислав Цонев, 11. Драгош Фиртулеску (84 -  Емин Ахмед), 15. Георги Динков, 21. Серджиу Негрут  , 28. Веселин Пенев (62 -  Матеус Леони), 77. Педро Еуженио

Резерви: 1. Михаил Михайлов, 4. Кохей Като, 5. Асен Георгиев, 13. Емин Ахмед, 20. Матеус Леони, 26. Камен Хаджиев, 27. Денислав Станчев
Старши треньор: Александър Томаш

Русе, Градски стадион
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация